Na plovárně s Vojtěchem Bernatským

Vojtěch Bernatský se narodil 13. března 1975 v Ostravě. Na pražské FAMU vystudoval katedru filmové a televizní produkce, ale už od konce střední školy je členem redakce sportu České televize. Na svém kontě toho má během svého působení ve veřejnoprávní televizi opravdu mnoho. Sedmkrát byl průvodcem olympijského studia, moderoval více než 4000 zpravodajských relací Branky, body vteřiny, uváděl zábavné pořady Svět rekordů a kuriozit, Devatero řemesel či Výletníci. S Petrou Janů vyhrál pěveckou televizní soutěž Duety... když hvězdy zpívají. Je několikanásobným vítězem ankety TýTý v kategorii sportovní moderátor. Nicméně jeho pole působnosti zdaleka nekončí jen u moderace sportovních pořadů. Autorsky se podílel na vzniku několika televizních dokumentů a jako produkční stál za vznikem animovaných filmů, mezi které patří například i Fimfárum Jana Wericha. Kromě toho se však věnuje i spisovatelské činnosti. Své zkušenosti dvojnásobného otce zúročil ve svém knižním debutu Dvojtáta, s nímž rovnou zvítězil v anketě Kniha roku v kategorii Objev roku. Na úspěšnou prvotinu navázal bestsellerem Tati, už tam budem?. Během covidové pandemie se dále věnoval psaní s otcovskou tematikou. Výsledkem byl deník, tentokrát s názvem Jak dostat tatínka do karantény.

Režie:J. Hojtaš