
ČT art
ČT art od do
Události v kultuře
Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče! Opakování 12.12./ČT24 a 12.12./ČTart
Čas bohémy 1939-1945 (6/6)
Dokument Fr. Opakování 14.12./ČTart a 16.12./ČTart. Příběhem básníka Roberta Desnose vyvrcholí francouzský šestidílný cyklus dokumentů „Dobrodružství moderního umění“
Na plovárně s Milanem Reindlem
Opakování 18.12./ČT2. Rozhovor Marka Ebena s českým designérem stavebnic Lego.
Pina
Koprodukční film N (2011). Strhující cesta do světa gest a emocí, do krajiny duše zobrazené tělem. Film rekapitulující přínos taneční choreografky Piny Bauschové. (100 min)
Fragonard
Dokument Fr. Opakování 15.12./ČTart a 17.12./ČTart. Malíř osmnáctého století zamilovaný do lásky
David Guetta - koncert 2014
Nejlepší francouzský dýdžej všech dob míchá desky pro domácí publikum. Houseový guru přetavil vystoupení v hitparádu svých úspěšných singlů!
Můj bratr Ota Pavel
Vzpomínání Otova staršího bratra Huga na svého slavného sourozence. Připravil G. Agathonikiadis
Fenomén VHS
Dokument Fr. Milované i nenáviděné kazety. Vhodné pro samotáře i člověka společenského
Příběhy domů
Art centrum nad řekou. Dokument (2011). Bývalý měšťanský pivovar představuje skvosty moderního umění.
Sólo pro... Vlastu Třešňáka - Speciál
Po absolvování povinné školní docházky, působil v několika příležitostných zaměstnáních. V sedmdesátých letech byl členem sdružení Šafrán. Po podepsání Charty 77 mu byla zakázána jakákoliv veřejná činnost. Angažoval se v Bytovém divadle Vlasty Chramostové (disent). Státní bezpečnost v rámci akce Asanace usilovala brutálními výslechy, při kterých příslušník StB Josef Kafka jej pálil hořícími zápalkami na rukou, donutit jej k emigraci.[1] V roce 1982 emigroval do Švédska, později se přestěhoval do Německa. Po návratu do vlasti po pádu komunistického režimu podal na Kafku trestní oznámení, které po mnoha letech skončilo vynesením podmíněného trestu. Po roce 1990 žije převážně v České republice. (2011).
Postřehy odjinud
Křížová hora. Cestopis. Zpravodajové České televize znají velmi dobře země, v kterých působí. Proto jsou jejich postřehy z těchto krajin velice zajímavé a fundovaně podané.
Notes
Měsíčník hudební tolerance. Hudebních žánrů a stylů je dnes nespočetně mnoho. Měsíčník Notes se snaží dívat na všemožné hudební proudy bez jakýchkoli předsudků i odsudků.
Čtenářský deník
Aňa Geislerová uvádí autora Jaroslava Rudiše a jeho román Nebe pod Berlínem
Události v kultuře
Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče!
Události v kultuře
Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče! Opakování 13.12./ČT24 a 13.12./ČTart
All That Jazz
Muzikál USA (1979). Slavný muzikál vyznamenaný čtyřmi Oscary a Zlatou palmou na MFF v Cannes. (118 min)
Filmové hity 80. let
Dokument Fr. Opakování 14.12. ČT/art a 18.12./ČTart. Schwarzenegger, Stallone, Norris, Lundgren či Van Damme - kdo vládl Hollywoodu pevnější pěstí?
Televizní písničky a songy Karla Svobody
Český skladatel filmové, televizní a muzikálové hudby, který by se v těchto dnech dožil 80 let
ArtZóna
Týdeník o kultuře a jejích souvislostech. Mainstream i alternativa, díla i události. Z center i z regionů. Uvádí S. Michailidis
Othello aneb Maur benátský
Rossiniho hudební drama na motivy Shakespearovy tragédie v nastudování Curyšské opery. V hlavních rolích účinkují mezzosopranistka Cecilia Bartoli /Desdemona/ a tři špičkoví tenoristé: John Osborn /Othello/, Javier Camarena /Rodrigo/ a Edgardo Rocha /Jago/. Dirigent M. Tang. (157 min)
BRAVO! Barbara Maria Willi
Dokument ČR (2011). Cyklus profilů nejlepších českých mladých interpretů klasické hudby.

