• ČT art

    • ČT art od do

      • Události v kultuře

        Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče! Opakování 22.2./ČT24 a 22.2./ČTart

      • Grammy Awards 2019

        Opakování 23.2./ČTart. To nejlepší ze světové hudební události roku

      • Soundtracky: písně psané z paměti (1/8)

        Vietnamská válka. Opakování 23.2./ČTart a 28.2./ČTart. Společensko-hudební cyklus produkce CNN

      • CineKino

        Švýcarsko. Dokumentární cyklus. Opakování 24.2./ČTart a 26.2./ČTart. Filmy, režiséři, herci, místa a události švýcarského filmu. Koprodukční dokumentární cyklus představující to nejzajímavější z historie evropských kinematografií

      • Peep Show II (1/6)

        Duhové rytmy. Sitcom VB (2005). Opakování 23.2./ČTart. Blízká setkání šmíráckého druhu.

      • BACK BEAT (7/13)

        Dokument (2015). Dokumentární výpověď o průkopnících blues rocku z hudební skupiny Yardbirds zachycené během koncertu v Teplicích.

      • Chaplin versus Keaton

        Dokument Fr. Dojemný tulák s buřinkou a muž s kamennou tváří. Jaký měli mezi sebou vztah a jak se lišily jejich životní cesty?

      • Rush - koncert 2011

        Zhlédnutí vystoupení kanadského trojlístku? V tom případě vítejte v elitním klubu! Nejlepší kanadští rockoví muzikanti všech dob předvádějí ekvilibristiku, ze které se jen těžko vzpamatovává

      • Sir Charles, thank you, děkujeme...

        Dokument (2009). Když v létě 2010 zasáhla hudební svět zpráva o odchodu Sira Charlese Mackerrase, nebyla to jen zpráva o ztrátě jednoho z největších dirigentů 20. století, který pracoval s londýnskou Královskou operou, orchestrem BBC, Metropolitní operou, působil v Hamburku a v Sydney, kde otevíral slavnou operu v roce 1973. Pro Čechy udělal tento Brit australského původu daleko nejvíc – povědomí o české hudbě šířil v zahraničí přes půl století a v případě Leoše Janáčka se zasadil o to, že je dnes jeho operní dílo neodmyslitelnou součástí repertoáru všech významných světových scén. S Janáčkovou hudbou se setkal již v roce 1947 při svém studijním pobytu u Václava Talicha v Praze a bylo to setkání osudové. Již v roce 1951 uvedl poprvé v Londýně Káťu Kabanovou a Věc Makropulos a stal se z něj postupně světový janáčkovský dirigent. Od roku 1965 jezdil do Československa pravidelně a celý život spolupracoval s Českou i brněnskou filharmonií. Osobnost Sira Charlese přibližuje režisér Rudolf Chudoba s pomocí archivů, rozhovoru z roku 2009 i postřehů jeho velkých kolegů – Sira Simona Rattla, Sira Johna Eliota Gardinera, Magdaleny Kožené a předního britského janáčkovského vědce Johna Tyrrella.

      • Květa Legátová, spisovatelka

        Dokument (2005). O autorce próz Jozova Hanule, Želary a jiných titulů.

      • Čtenářský deník

        ČR (2011). Petra Hůlová uvádí autorku Báru Gregorovou a její knihu Kámen - hora - papír. Literární průvodce českou prózou.

      • Česko jedna báseň: Václav Vokolek

        Současní čeští básníci uvádějí verše své a svých oblíbených autorů

      • Události v kultuře

        Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče!

      • Události v kultuře

        Aktuální kulturní dění v Čechách, na Moravě a ve Slezsku slefuje pravidelný magazín České televize. Hudba, literatura, divadlo, výtvarné umění a výstavy - nic vám už neuteče! Opakování 23.2./ČT24 a 23.2./ČTart

      • Dialog s Progresem

        Dokument. Opakování 24.2./ČTart a 1.3./ČTart. Příběh padesáti let legendární art rockové kapely Progres 2.

      • Progres 2

        Opakování 27.2./ČTart. Záznam koncertu legendární art rockové kapely Progres 2 k příležitosti 50. výročí existence a k výročí 70. narozenin lídra Pavla Váněho.

      • The Runaways

        Hudební film USA (2010). Skutečný příběh dívčí rockové kapely. (103 min)

      • Grammy Awards 2019

        To nejlepší ze světové hudební události roku

      • Peep Show II (1/6)

        Duhové rytmy. Sitcom VB (2005). Blízká setkání šmíráckého druhu.

      • Soundtracky: písně psané z paměti (1/8)

        Vietnamská válka. Společensko-hudební cyklus produkce CNN

      • Německé umění (1/3)

        Rozdělená země. Dokumentární cyklus. Směsice vášně, preciznosti a touhy ovládat. Dokumentární cyklus BBC

      • Čtenářský deník

        Ivan Motýl uvádí autora Jana Balabána a jeho knihu povídek Možná že odcházíme