• Spektrum Home

    • Spektrum Home od do

      • Král Lear

        Drama VB (2018). Tato současná verze Krále Leara se může pochlubit úchvatným hvězdným obsazením v čele s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou. Ve snímku, který se odehrává ve fiktivní současnosti, ztvárňuje Hopkins krále Leara, který stojí v čele totalitní vojenské diktatury v Anglii. (132 min)

      • Alexander Veliký

        Historické drama USA (2004). Alexandr se narodil jako prvorozený syn Filipa Makedonského, který sjednotil celé Řecko pod Makedonské království a Olympiady, překrásné potomkyně hrdiny Achilla. Manželství jeho rodičů nebylo vůbec šťastné. Matka jeho otce nenáviděla a doufala, že její syn se za ni jednou pomstí. Vychovávala ho k tomu, aby si podmanil celý svět. Otec se o něho v dětství téměř nezajímal. Poté se ujal jeho výchovy a vzdělání učenec Aristoteles a otec si ho začal všímat, když si Alexandr podmanil nebojácného hřebce. Tráví s ním více času a Alexandr se matce odcizuje. Jenže jeho otec má druhou ženu, která čeká dítě. V Alexandrových dvaceti letech je možnost, že přijde o jeho právo na nástupnictví. Jelikož jeho otec nenávidí jeho matku. Ta neustále našeptává Alexandrovi, že jeho otec se ho bude chtít zbavit, až jeho otci jeho druhá žena porodí syna. Alexandr se na hostině s otcem pohádá a za nějaký čas je jeho otec zavražděn a Alexandr se stává králem. Alexandr plní vůli svého otce a táhne do Persie podrobit si celý národ a zabít krále Darea. Západní Asii si Alexandr podmaní jen s 40 000 vojskem. Jeho přátelé z dětství jsou jeho vojevůdci. Největší bitva s králem Dareem však na Alexandra čeká u Gaugamél nedaleko Babylonu. Alexandr stojí proti 25 000 armádě jen se svojí 40 000 armádou. Jenže to Alexandra nezastaví, aby si nevymyslel plán, který ho přivede až do středu perské armády a samotnému králi Dareovi. Ten když si uvědomí, že může být zabit, tak prchá a svoji armádu nechává napospas. Alexandr ho nemůže pronásledovat, jelikož jeho levé křídlo je zatlačeno perskou armádou a Alexandr a jeho jízda a pěšáci jim musí na pomoc. Přesto Alexandr vyhrál bitvu a obsazuje Babylon. Hlavní město Persie, ale Alexandrovi nestačí a chce dohnat Darea a zabít ho, aby se stal právoplatným králem. Alexandr ho tedy se svojí ztrojnásobenou armádou pronásleduje až na samotný okraj perské říše. Zde nalézá krále mrtvého. Dareovi vojevůdci ho zabili, aby si zachránili život. Jenže Alexandr se rozhodne pronásledovat i je a všechny je zabít a přitom si podrobovat všechny kmeny za hranicí perské říše. Na samotné hranici mezi Persii a Indii je země, kde žijí pouze divoké kmeny. Když přemůže jeden kmen, tak se ožení s dcerou náčelníka tohoto kmene Roxanou. Je velice krásná, ale podle matky Alexandra barbarka. I Alexandrovi vojevůdci a nejvěrnější přátelé jsou proti. Má si prý vzít za ženu Makedonku a s ní mít následníka trůnu. Jenže Alexandr si nedá poradit a ožení se s Roxanou. (170 min)

      • Mistři dřeva III (7)

        Dokument (2023). New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Alex vyrábí lenošku se surfařskými motivy pro paddleboardera lámajícího rekordy, ale jeho matematický talent bude podroben přísné zkoušce při spojování rohů. Ciarán konstruuje pěkný stojan na kytaru pro zakladatele dobročinného hudebního festivalu. (48 min)

      • Mistři dřeva III (8)

        Dokument (2023). New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Keramik Rich vytváří konferenční stolek na téma superhrdinové pro zakladatele charity podporující pacienty s rakovinou. Stolek zobrazuje výjevy z animovaných filmů. Safův stolní fotbal má být vhodný pro člověka, který celý život zasvětil boji s bezdomovectvím. (44 min)

      • Dům snů II (12)

        Cara a Jay Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (44 min)

      • Dům snů II (13)

        Delecia a Dwayne Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (44 min)

      • Král Lear

        Drama VB (2018). Tato současná verze Krále Leara se může pochlubit úchvatným hvězdným obsazením v čele s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou. Ve snímku, který se odehrává ve fiktivní současnosti, ztvárňuje Hopkins krále Leara, který stojí v čele totalitní vojenské diktatury v Anglii. (119 min)

      • Na chalupě – Austrálie IV (5)

        Hugh Fearnley-Whittingstall před mnoha a mnoha lety začal s experimentováním pod dvojheslem udržitelný vývoj a sebezásobování. Odstěhoval se na chalupu v Dorsetu a pustil se do pěstitelské a chovatelské činnosti. Hugh nyní tento experiment a vzkaz přesvědčeného samozásobitele veze na malý jižní kontinent. Předává štafetu svému australskému kolegovi, tasmánskému kuchaři Paulu Westovi, který tak musí zápolit s novými výzvami. Na základě zkušeností z Canberry se Paul opět vydává na cestu. První zastávkou je městečko Morundah, jehož obyvatelé, kterých je všehovšudy dvacet, proměnili místního škůdce v chutnou barovou lahůdku. Paul dále navštíví Griffith a Narranderu a setká se tu s inspirujícími hospodáři, kteří se zamýšlejí nad svou životní dráhou, aby i v budoucnu přežili. Dokáže využít získané poznatky i na svém kousku soukromého ráje v Tilbě? (50 min)

      • Popojedem II (13)

        Talk show na kolech. Moderátor a řidič Honza Musil klade slavným spolucestujícím otázky přímo na tělo. Nečekejte nudné dotazy typu: „Co chystáš v nejbližší době?“ Honza zpovídá známé osobnosti svým typicky citlivým přístupem, a tak dostane i překvapivě upřímné odpovědi. Tohle bude jízda! (24 min)

      • River Cottage: Průvodce (21)

        Opřete se pohodlně v křesle, uvolněte se a dovolte expertům z chalupy v River Cottage, aby vás v tomto seriálu osobně zasvětili do triků a tajemství vaření v duchu nepsané venkovské učebnice gastronomie.Dozvíte se všechno například o tom, jak se peče domácí chleba, který se přímo rozplývá na jazyku, nebo všelijaké druhy pekařských výrobků, případně jak co pěstovat a sklízet na vlastní zahrádce a jak můžeme nejskvělejší plody naší práce - nebo to nejlepší, co jsme sehnali na trhu - nejvhodněji uvařit či naložit.Tento seriál jakýchsi svérázných instruktážních filmů vám odhalí úplně nový svět “staromódních” domcích praktik, od uzení a chuťových úprav vlastní domácí šunky až po vaření vlastního domácího piva.Ve filmech, které ke každé práci poskytují krok za krokem přesný návod, se objeví všechny známé tváře, které kdy Hugh Fearnley-Whittingstall na chalupě ze svého televizního seriálu uvítal. Bude tu například mistr kuchař Gill Meller, „Zavařovací královna” Pam Corbin nebo „Krmivový Guru” John Wright, ale i Steve Lamb a mnozí jiní členové týmu expertů, s kterým Hugh pracuje.Šunky, marmelády, nakládaná zelenina, saláty, pálenky, piva, housky, sušenky, křupavé pečivo, croissanty, mušle, zelenina, bobule a koření z vlastní zahrádky – v tomto seriálu si každý najde to své, a pokud chce, může najít naprosto všechno, co je potřebné k tomu, aby si vařil a žil stejně jako Hugh. (9 min)

      • Dům snů II (12)

        Cara a Jay Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (50 min)

      • Dům snů II (13)

        Delecia a Dwayne Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (50 min)

      • Lev v zimě (2)

        Historické drama USA (2003). Dvoudílné historické drama natočené podle divadelní hry Jamese Goldmana. Píše se rok 1183 a v rodině anglického krále Jindřicha II. to doslova vře. Jeho žena královna Eleonora je zavřena ve věži, protože se ho už několikrát pokusila sesadiť z trůnu. Politická situace však není jednoduchá a země potřebuje silného vůdce. I oproti omezeným možnostem plánuje královu demisi a výměnu druhého preferovaného syna Richarda za krále. Jindřich má však jiné plány a zdá se, že i jeho další synové. Blíži se zima a situace se vyostřuje. Začíná nemilosrdná rodinná válka o trůn, kterou vyhraje ten nejsilnější a nejschopnější. (93 min)

      • Italská města, italské chutě VI (4)

        Gino nás tentokrát zavede na fantastické italské pobřeží, jehož všechny tváře mají turisté v nesmírné oblibě. Ukáže nám, jak působí rozmanitost různých pobřežních úseků lemujících Itálii na jednotlivé regiony, v nichž se rodí svérázná autentická gastronomie, kuchyňské recepty a kultura. (23 min)

      • Mistři dřeva III (9)

        Dokument (2023). New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Ella se pouští do svého největšího dřevěného projektu, vyřezává totiž ze sekvojového kmene gigantické křeslo s tematikou tibetských draků. Ciarán a Aimee společně pracují na stolci z dubového dřeva, jehož střední část bude z malovaného skla. (50 min)

      • Mistři dřeva III (10)

        Dokument (2023). Farmář, který hasil požár New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Hrnčíř Rich Miller spojuje tradiční keramiku s 21. stoletím, když si pomáhá špičkovou technologií 3D tisku při výrobě úžasného jídelního servisu pro hrdinného farmáře Billa. Truhlář Saf vytváří důmyslný trojdílný příborník. (50 min)

      • Italská města, italské chutě VI (5)

        Gargano a Polignano A Mare Gino nás tentokrát zavede na fantastické italské pobřeží, jehož všechny tváře mají turisté v nesmírné oblibě. Ukáže nám, jak působí rozmanitost různých pobřežních úseků lemujících Itálii na jednotlivé regiony, v nichž se rodí svérázná autentická gastronomie, kuchyňské recepty a kultura. (27 min)

      • Na chalupě – Austrálie IV (7)

        Hugh Fearnley-Whittingstall před mnoha a mnoha lety začal s experimentováním pod dvojheslem udržitelný vývoj a sebezásobování. Odstěhoval se na chalupu v Dorsetu a pustil se do pěstitelské a chovatelské činnosti. Hugh nyní tento experiment a vzkaz přesvědčeného samozásobitele veze na malý jižní kontinent. Předává štafetu svému australskému kolegovi, tasmánskému kuchaři Paulu Westovi, který tak musí zápolit s novými výzvami. Na farmě je nejvyšší čas provést několik změn, které jsou už dávno aktuální. Jean učí Paula polozapomenutému řemeslu stavění kamenných zdí. Digger udělá radost lidem v nouzi. A Darcy se vrátí, aby farmě pomohla odstranit jeden starý problém – podaří se jim kutilskou metodou odvést vodu od hráze až k záhonům a zvířatům? (54 min)

      • Na chalupě – Austrálie IV (8)

        Hugh Fearnley-Whittingstall před mnoha a mnoha lety začal s experimentováním pod dvojheslem udržitelný vývoj a sebezásobování. Odstěhoval se na chalupu v Dorsetu a pustil se do pěstitelské a chovatelské činnosti. Hugh nyní tento experiment a vzkaz přesvědčeného samozásobitele veze na malý jižní kontinent. Předává štafetu svému australskému kolegovi, tasmánskému kuchaři Paulu Westovi, který tak musí zápolit s novými výzvami. Paul se účastní odplevelovacího programu, ale pozor, nejde jen o obyčejné známé hubení plevele, tato metoda má ambice o několik úrovní vyšší. Na počest lokálních talentů, umělců a hospodářů pořádá Paul na své farmě velkorysý den otevřených dveří. Dokáže, že se v zájmu módy neváhá svléknout a potom omráčí davy svých hostů speciálním překvapením, které je shrnutím Paulových uplynulých tří let strávených v Tilbě. (55 min)

      • Ferdinandovy Zahrady (16)

        Zahrada nejen pro oči Lifestylovým pořadem Ferdinandovy zahrady chceme inspirovat k proměně českých zahrad, poradit, jak je vkusně, vtipně a prakticky zařídit a divákům ukázat, že každá zahrada může mít svůj příběh. Ferdinand Leffler, osobnost uvádějící pořad, patří mezi nejlepší a nejúspěšnější české zahradní architekty, jehož práce je ceněna a požadována u nás i ve světě. Zahrady současnosti slouží majitelům ke zpříjemnění jejich života, jsou pokračováním obytného prostoru, s velkým důrazem na přání a požadavky všech členů domácnosti. Ferdinand představené zahrady bude během pořadu proměňovat právě v tomto duchu. Provede nás navíc krásnými zahradami ostatních architektů, představí práci umělců, kteří se specializují na umění ve veřejném prostoru. Zahrada v Českých Budějovicích je v podstatě jen trávník s nějakými výsadbami kolem plotu. Rovinatý pozemek má tisíc metrů čtverečních, z jedné strany vytváří příjemnou zelenou clonu vzrostlé stromy za plotem. Život rodiny proměnilo před dvanácti lety nečekané onemocnění Natálky. Tehdy pětileté dívce byl diagnostikován nádor na mozku a od té doby rodina často pobývala v nemocnici. V průběhu let se narodil bráška. Natálka dnes, se zbytky zraku, zvládá většinu běžných činností velmi dobře. Celá rodina tráví volný čas aktivně, sportem nebo výlety – za zážitky vyráží ale zásadně mimo zahradu. Je jasné, že tady to bude především o funkčnosti. Je třeba pohodlně navázat na dům. Skvěle to zvládne architektka Martina Imramovská. (26 min)

      • Zahradníkův svět XIV (13)

        Monty a jeho tým se vracejí na obrazovku s novým seriálem, s nejlepšími praktickými tipy a radami, které pomohou každému zahradníkovi, ať už je to začátečník nebo zkušený profesionál. Tým putuje do Birminghamu na jednu z vrcholných událostí zahradnického roku, konkrétně na výroční živou akci Zahradníkova světa. Monty Don, Nick Bailey, Adam Frost, Sue Kent, Carol Klein a Frances Tophill - ti tam všichni budou a přivezou to nejlepší, co dnes dokáže zahradnická branže nabídnout. Můžeme nabrat inspiraci, jak zařídit zahradu i ve stísněném prostoru, a v ukázkových zahradách se budou předvádět důmyslné nápady a nejnovější módní výstřelky. Květinový stan bude nabízet rostliny a květy, které v žádné zahradě nesmějí chybět. (63 min)

      • Popojedem II (13)

        Talk show na kolech. Moderátor a řidič Honza Musil klade slavným spolucestujícím otázky přímo na tělo. Nečekejte nudné dotazy typu: „Co chystáš v nejbližší době?“ Honza zpovídá známé osobnosti svým typicky citlivým přístupem, a tak dostane i překvapivě upřímné odpovědi. Tohle bude jízda! (28 min)

      • Popojedem II (14)

        Talk show na kolech. Moderátor a řidič Honza Musil klade slavným spolucestujícím otázky přímo na tělo. Nečekejte nudné dotazy typu: „Co chystáš v nejbližší době?“ Honza zpovídá známé osobnosti svým typicky citlivým přístupem, a tak dostane i překvapivě upřímné odpovědi. Tohle bude jízda! (28 min)

      • Dům snů II (14)

        Wyatt a Whitney Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (52 min)

      • Dům snů II (15)

        Kristin a Morgan Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (52 min)

      • Doly krále Šalamouna (1)

        Dokument (2004). Věhlasný lovec safari a dobrodruh Allan Quatermain, kterého zradil jeho dlouholetý partner, námezní stopař Bruce McNabb, se rozhodl vzdát se již navždy vzrušujícího života v lůně panenské Afriky a vrátit se do Anglie. Tam léta žije u prarodičů jeho dospívající syn Harry a Allan Quatermain by ho rád dostal zpět do své péče. Quatermainovo citové pouto k Africe je ale tak velké, že se rozhodne ještě jednou se na černý kontinent vrátit. Tentokrát ale přijímá poněkud jinou nabídku než předešlé. Krásná Elizabeth Matilandová chce totiž najít a zachránit v Africe svého otce, profesora oxfordské univerzity, jehož unesl jeden z domorodých kmenů. Hodlá ho vyměnit za drahocennou mapu, kterou jí otec ještě před svým uvězněním stačil poslat. Po vzácném svitku, jenž vede k legendárnímu pokladu nepředstavitelné krásy a hodnoty, plnému dimantů, zlata a smaragdů, ovšem touží nejen domorodý africký král Umbopa, který vězní Elizabetina otce, ale také skupinka Rusů v čele s McNabbem. Ta začne Quatermaina, Elizabeth a jejich přátele tajně sledovat a v honbě za bohatstvím je rozhodnuta zabít kohokoliv, kdo se jim postaví do cesty. Včetně Allana Quatermaina, terče McNabbovy osobní pomsty. (95 min)

      • Doly krále Šalamouna (2)

        Dokument (2004). Věhlasný lovec safari a dobrodruh Allan Quatermain, kterého zradil jeho dlouholetý partner, námezní stopař Bruce McNabb, se rozhodl vzdát se již navždy vzrušujícího života v lůně panenské Afriky a vrátit se do Anglie. Tam léta žije u prarodičů jeho dospívající syn Harry a Allan Quatermain by ho rád dostal zpět do své péče. Quatermainovo citové pouto k Africe je ale tak velké, že se rozhodne ještě jednou se na černý kontinent vrátit. Tentokrát ale přijímá poněkud jinou nabídku než předešlé. Krásná Elizabeth Matilandová chce totiž najít a zachránit v Africe svého otce, profesora oxfordské univerzity, jehož unesl jeden z domorodých kmenů. Hodlá ho vyměnit za drahocennou mapu, kterou jí otec ještě před svým uvězněním stačil poslat. Po vzácném svitku, jenž vede k legendárnímu pokladu nepředstavitelné krásy a hodnoty, plnému dimantů, zlata a smaragdů, ovšem touží nejen domorodý africký král Umbopa, který vězní Elizabetina otce, ale také skupinka Rusů v čele s McNabbem. Ta začne Quatermaina, Elizabeth a jejich přátele tajně sledovat a v honbě za bohatstvím je rozhodnuta zabít kohokoliv, kdo se jim postaví do cesty. Včetně Allana Quatermaina, terče McNabbovy osobní pomsty. (95 min)

      • Král Lear

        Drama VB (2018). Tato současná verze Krále Leara se může pochlubit úchvatným hvězdným obsazením v čele s Anthonym Hopkinsem a Emmou Thompsonovou. Ve snímku, který se odehrává ve fiktivní současnosti, ztvárňuje Hopkins krále Leara, který stojí v čele totalitní vojenské diktatury v Anglii. (131 min)

      • Popojedem II (14)

        Talk show na kolech. Moderátor a řidič Honza Musil klade slavným spolucestujícím otázky přímo na tělo. Nečekejte nudné dotazy typu: „Co chystáš v nejbližší době?“ Honza zpovídá známé osobnosti svým typicky citlivým přístupem, a tak dostane i překvapivě upřímné odpovědi. Tohle bude jízda! (24 min)

      • Mistři dřeva III (9)

        Dokument (2023). New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Ella se pouští do svého největšího dřevěného projektu, vyřezává totiž ze sekvojového kmene gigantické křeslo s tematikou tibetských draků. Ciarán a Aimee společně pracují na stolci z dubového dřeva, jehož střední část bude z malovaného skla. (44 min)

      • Mistři dřeva III (10)

        Dokument (2023). Farmář, který hasil požár New Forest opět vítá náš zdatný řemeslnický tým, který vlastnoručně vytváří díla na počest pomalu zapomenutých britských hrdinů, mimo jiné závodní vůz typu "krabička na mýdlo" inspirovaný ikonickým modelem Ferrari 1960, poctu Elvisi Presleymu z malovaného skla a ptačí lázeň Briana Maye! Hrnčíř Rich Miller spojuje tradiční keramiku s 21. stoletím, když si pomáhá špičkovou technologií 3D tisku při výrobě úžasného jídelního servisu pro hrdinného farmáře Billa. Truhlář Saf vytváří důmyslný trojdílný příborník. (44 min)

      • Dům snů II (14)

        Wyatt a Whitney Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (44 min)

      • Dům snů II (15)

        Kristin a Morgan Režisér: Milne Stephen, Zalameda Cheryl Jsou to dvojčata. Dva bratři, šaramantní, každého si hned získají, srší vtipem a v neposlední řadě jsou skvělými odborníky! Kdo hledá dům snů, má s pomocí jejich triků úspěch zaručen, ať už jde o rekonstrukci stávajícího domu, nebo o výběr nového. (44 min)

      • Doly krále Šalamouna (1)

        Dokument (2004). Věhlasný lovec safari a dobrodruh Allan Quatermain, kterého zradil jeho dlouholetý partner, námezní stopař Bruce McNabb, se rozhodl vzdát se již navždy vzrušujícího života v lůně panenské Afriky a vrátit se do Anglie. Tam léta žije u prarodičů jeho dospívající syn Harry a Allan Quatermain by ho rád dostal zpět do své péče. Quatermainovo citové pouto k Africe je ale tak velké, že se rozhodne ještě jednou se na černý kontinent vrátit. Tentokrát ale přijímá poněkud jinou nabídku než předešlé. Krásná Elizabeth Matilandová chce totiž najít a zachránit v Africe svého otce, profesora oxfordské univerzity, jehož unesl jeden z domorodých kmenů. Hodlá ho vyměnit za drahocennou mapu, kterou jí otec ještě před svým uvězněním stačil poslat. Po vzácném svitku, jenž vede k legendárnímu pokladu nepředstavitelné krásy a hodnoty, plnému dimantů, zlata a smaragdů, ovšem touží nejen domorodý africký král Umbopa, který vězní Elizabetina otce, ale také skupinka Rusů v čele s McNabbem. Ta začne Quatermaina, Elizabeth a jejich přátele tajně sledovat a v honbě za bohatstvím je rozhodnuta zabít kohokoliv, kdo se jim postaví do cesty. Včetně Allana Quatermaina, terče McNabbovy osobní pomsty. (82 min)